Ziemas ainavu pārgājiens Lielajā Ķemeru tīrelī

Nākamie pārgājieni 22. un 23. decembrī

Tīreļa ziemas ainavu galerija

Aicinām doties tradicionālajai Ķemeru pastaigu laipai alternatīvā, nedaudz ekstrēmā ziemas ainavu pārgājienā saullēkta laikā.

Lielajā Ķemeru tīrelī paveras tiešām pasakaini skati. Īpaši ziemā, kad sniegs un sals ietērpj purva priedītes ledus kristālos un lāmas un akačus pārvelk ar ledu, kurā saulainā laikā spoguļojas debesis.

Piedāvājam doties pārgājienā pa mazāk labiekārtotu taku un pavisam bez tās purva austrumu malā pie bijušā kūdras izstrādes karjera.

Šeit Eiropas projekta “Mitrāju atjaunošana” ietvaros Ķemeru Nacionālā parka aktīvisti šā gadsimta sākumā uzbūvēja ceļu, kas kalpo par dambi no tīreļa vidus uz malām plūstošajiem ūdeņiem. Kā rezultātā ir pacelts ūdens ļīmenis bijušajā kūdras izstrādes laukā. Un tādējādi purvs ir veiksmīgi atjaunojies. Pie tam ir izveidojusies ļoti plaša spektra purva ainava, kurā var atrast gan zemajam zāļu purvam, gan pārejas un augstajam purvam rakstūrīgu ainavu. Gan arī citur dabā neeksistējošas purva ainavu formas, kas radušās cilvēka mijiedarbībā ar dabu.

Pagājušā gadsimta 70. gados šajā vietā iesāka iegūt kūdru, ko pārtrauca, jo pastiprinājās sērūdens izplūšana kūdras ieguves vietās. Bija bažas par to, ka turpmāka kūdras ieguve varētu negatīvi ietekmēt tolaik ļoti populārā Padomju kūrorta – Ķemeru sēravotu darbību. Un, ka Lielākie avoti, no kuriem populārākais “Ķirzaciņa” un lielākais – “Lūžņavots” varētu izsīkt. 

Mantojumā no kādreizējā kūdras izstrādes karjera un “Mitrāju atjaunošanas” projekta realizācijas ir palicis cilvēka un dabas kopīgi veidots ainavu parks 200 hektāru platībā. Ko varsarā var aplūkot dodoeties purvā ar laivu, bet ziemā pa sasalušajām un mežonīgajām purva taciņām un ledu.

Pārgājiena garums ir ~ 10 km, ko paredzēts veikt 4 stundās ieskaitot apstāšanās pauzes. Fiziski maršruts ir vidēji grūts, piemērots cilvēkiem no kādu 14 gadu vecuma. Mazākiem varētu būt par grūtu.

Pieteikšanās pasākumam un papildus info:

info@ozolaivas.lv
vai pa tālruni:
+371 267 61 807

Biļetes uz pasākumu būs iegādājamas >> Bezrindas.lv

Vietu skaits ir ierobežots līdz 20 cilvēkiem

Pārgājiena dalības maksa ir 10 eiro no cilvēka.
Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam 5 eiro.

Bērniem līdz 14 gadu vecumam pārgājiens varētu būt par grūtu, jo daba ir diezgan mežonīga. Būs jāpārvar bebru bērzu sagāzumi un vaivariņu audzes, kas sniegsies pāri celim arī lielam cilvēkam. 

Satikšanās vieta atordas šeit: https://goo.gl/maps/f3bpauiVfY62

Jāna sētas kartē šeit:
https://balticmaps.eu

  • Pārgājiena sākums ir plkst. 9:00
  • Noslēgums ap 13:30 pārgājiena sākumpunktā.

 

 

Lielā Ķemeru tīreļa ziemas ainavu galerija

, ,

Ieraksti komentāru:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.