Vivere Polar Eclair Race 2012

Sacensības jau ir pagājušas, bet iesākumā bija tā:

Kaut kad, varbūt jau šogad, visticamāk –   7 dienas pēc Jaunā gada notiks(a) ultra ekstrēmais ziemas piedzīvojumu maratons – Vivere Polar Éclair Race 2012. Kura laikā, ja tic pēcsacensību pirts globālā tīmekļa mājas lapas īpašniekiem, jūs varēsiet:

  • sēņot un ogot;
  • nakšņot teltīs;
  • peldēties un makšķerēt dīķī;
  • vizināties ar laivu vai plostu;
  • jāt ar zirgu (par lielu papildus samaksu);
  • un visbeidzot nobraukt pa trosi ar lēcienu ezerā.

Iespējams, ka pirms atsevišķu aktivitāšu veikšanas būs ieteicams izcirst logu sacensību centram pieguļošajā dihidrogēnmonoksīda krātuvē.

[map lat=57.13 lon=24.6238 z=10 marker=”yes” infowindow=”Vivere Polar Eclair Race 2012″ style=”width:300px; height:250px; border:1px solid gray; margin:16px 0 0 20px; float:right;”]

Pats galvenais būs kādā no pasākuma fāzēm apēst vismaz vienu eklēru.

Distance – ekstrēms, aptuveni 40 kilometrus garš pārgājiens Latvijas polārās ziemas apstākļos. Iespējamais gaisa temperatūras minimums ir mīnuss 35 celsija grādi. Šādā salā Kāruma sieriņu nokost nav iespējams, toties to var izmantot sniegā atrodamo riekstu šķelšanai.

Kontrollaiks – neierobežots, jeb līdz atskārsmei, ka laiks ir doties mājās savām kājām, jo glābšanas helikopteram ir sasalusi degviela.

Kādas Vidzemes govs vārdā nosauktā upe
Kādas Vidzemes govs vārdā nosauktā upe

Apvidū pletīsies priežu mežs, un tecēs kādas vidzemes govs vārdā nosaukta upe.

Kopējā augstuma starpība nepārsniegs 1000 metrus, bet atsevišķi kāpumi – 30 metrus.

Ieteikums! Ja dihidrogēnmonoksīda straujas kristalizācijas apstākļos jums salīp acu plakstiņi, vai mēle izveido noturīgu savienojumu ar akas rokturi vai tilta margām, – neraujiet, neplēsiet, bet pagaidiet – varbūt atlips. Ieteicams patrennēties bezstresa apstākļos mājās vai gaidot eklēru Vanšu tilta vantīs.

Pēc saulrieta, strauji krītot apkārtējā gaisa temperatūrai, organisma fizioloģiskā reakcija ir sašaurināt asinsvadus ķermeņa ārējos slāņos. Tas var izraisīt kritisku pirkstu atdzišanu. Cīnīties ar šo parādību var ar karstu tēju, kas ir karsti ieteicams ekipējums, vai alkoholu. Pēdējais ieteicams medicīnas ekspertiem, zinātniekiem un māksliniekiem, un tikai finiša redzamības apstākļos. Uzmanību! Aukstam etilspirtam piemīt šķidra slāpekļa īpašības.

Dažādas ķīmijas zināšanas būs noderīgas visas distances garumā.

Bet, cik tas viss ir nopietni, lasi Dainas blogā:  http://ddaina.blogspot.com/2010/01/viss-sakas-1.html  Iespējams, ka šī notikuma iespaidā, pagājušo gadu sacensības tika atceltas.

* * * PĒC SACENSĪBĀM * * *

Vispirms jāsaka Milzīgs paldies Jānim A., par lieliski organizēto, intelektuāli eklerisko ziemas pārgājienu, kurā pat sniegs uzsniga pēc plāna.

Tātad, ekskluzīvā intelekta un piedzīvojumu ekspedīcija Vivere Polar Éclair Race 2012  ir noslēgusies. Labākie pagaidām vēl tiek noskaidroti ar ekspertu metodi, vairākiem ekspertiem izvērtējot dalībnieku veikumu. Visticamāk vērtēšana ieilgs gada garumā. Provizoriskā rezultātu tabula aplūkojama šeit.

Tiltiņš ar noņemtajiem dēlīšiem
Tiltiņš ar noņemtajiem dēlīšiem

Kā jau ierasts, cīņa komandu starpā nebija godīga.

Ekspedīcijas starts tika atlikts par pusstundu, negaidīti uznākušās sniega vētras dēļ. Tomēr dažas komandas devās ceļā jau tās laikā.

Kāds pamanījās noņemt tiltiņa dēlīšu segumu pāri upītei, lai konkurentiem būtu neērtāka pārvietošanās.

Pārtikas krājumi arktiskos apstākļos
Pārtikas krājumi arktiskos apstākļos

Daudzi ignorēja speciālistu ieteikumus nelietot nejauši atrastus pārtikas produktus, pat ja tie atrasti pamestā militāras nozīmes pazemes bunkurā.

Praktiski visas komandas izmantoja sniegā atstātās pēdas.

Neviennozīmīga organizatoru attieksme tika  novērota pret dalībniekiem, kuriem bija zināms Eliota poēmas varoņa vārds  Rumpelteazer, aizstājot oriģinālo “z” ar angļu valodā līdzīgi izrunājamo “th” burtu salikumu, tādējādi spiežot atmest pareizās atbildes variantu.

Jautājumā, kas ir  antropomorfais dendromutants, tikai retajam radās šaubas par  Buratino. Lai gan arī šeit daži saskatīja līdzību ar itāļu  Pinocchio vai pat kāda neatzīta zinātnieka maģistra darbu.

Ģenētiski modificētie sienāži
Ģenētiski modificētie sienāži

Vērtīgākās, pasākuma laikā iegūtās zināšanas izrādījās par to kā izaudzēt milzu sienāzi – tas ir jābaro ar Jaunzēlandē audzētiem, ģenētiski modificētiem burkāniem.

Jāatzīmē, ka pasākuma afterparty dalībniekiem tika celti priekšā nezināmas izcelsmes burkāniem līdzīgi dārzeņi.

Pilnīgi necaurspīdīgi noritēja pasākuma balvu pasniegšanas ceremonija. Lielākā daļa balvu fonda tika sadalīta vēl pirms rezultātu apkopošanas un pēc organizatoru brīvi izvēlētiem kritērijiem. Tāpat balvās pasniegtajos drukātajos materiālos daudziem attēliem trūka bibliogrāfiski precīzu atsauču, kas lika vairākiem sacensību dalībniekiem pavadīt visu nākamo svētdienu Globālajā tīmeklī, lai noskaidrotu, kas, piemēram, ir “Mis februāris”.

Galveno uzmanību visa pasākuma laikā nācās veltīt kartei, jo ar nosalušiem pirkstiem atskrūvēt korķīti nav iespējams (skat. attēlu zemāk).

Apvidus karte

Eklēri pazemes bunkurā
Eklēri pazemes bunkurā

Par fantastisko pasākuma organizācijas līmeni liecina arī fakts, ka ogļhidrātu papildināšanas punkts tika izvietots kādā pazemes būvē ar paaugstinātu vides temperatūru, kas arī arktiskos āra apstākļos ļautu nokost tur izvietotos eklērus.

Iespējams, šis raksts tiks papildināts informāciju, kas vēl iziet  Valsts eklerizācijas asociētās komisijas cenzūras procedūru.

Papildus materiālus par pasākuma norisi var atrast  Viveres   lapā.

eclair1_long

 

Ieraksti komentāru:

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.