Vārpas Ziemas Rogainings 2012

VĀRPAS ZIEMAS ROGAININGA EZULTĀTI Excel formātā ir šeit!
Pirmajā lapā spliti, otrajā grafiki 

KOMANDU CEĻI Vārpas ziemas rogainingā (2012):

Māris Avotiņš un Laimonis Skadiņš:
[map maptype=satellite style=”width:760px; height:500px;”  gpx=”/images/W20120218154253.gpx”  lat=56.6797 lon=23.6658 z=13 marker=”no”]
Ir arī Māra Avotiņa laipni sagatavotie komandu  maršruti  RogainRoute programmā šeit  [zip], viss ir igauniski un krieviski, jāatarhivē un jāpalaiž [RogainRoute.exe] , pēc tam vienā brīdī ir jānorāda kur ir fails [2012-varpa.rada].

Kas, Kur, Kad: Vārpas  Ziemas rogainings, Vārpā (5 km uz ZR no Jelgavas centra,  18. februārī.

Vārpas Ziemas Rogainings

Vārpas Ziemas Rogaininga APVIDUS:

Padomju laikā šī bija stingri uzraudzīta teritorija Zemgales līdzenumā, kas aizsargāta ar vaļņu un grāvju sistēmām. Šeit ir sazarots ceļu, taciņu un ūdensceļu tīkls. Apvidu labi raksturo viena no tā augstākajām virsotnēm, kas atrodas 0,8 metrus virs jūras līmeņa.  Apvidus ir neparasti līdzens pat Zemgales līdzenumam. Tieši tāpēc ap 1940. gadu šeit tika izveidots militāras nozīmes lidlauks burtiski nogriežot no civilizācijas Vārpas ciemu, izveidojot skrejceļu pāri uz ciemu ejošajam ceļam.

Citas apvidus bildes skatāmas šeit  [papildināts 17.02.2012].

Jelgavas pusē apvidu sargā iespaidīgs dubults 2 metrus augsts dzeloņdrāšu žogs. padarot to vēl nepieejamāku, par Krievijas robežu Latgalē. Kontrasts ar 4 km attālumā esošo Jelgavas centru izpaužas klusumā, kurā pat krītoša adata izraisa troksni.

Milzīgie apvidus grāvji ir pārvērtušies aizputinātos sniega kanjonos, bet lauku virsmu veido cieti sapūsta sniega kārta, kas līdzinās Ziemeļpola ainavai, kuru vietām sabojā daudzskaitlīgi stirnu bari. (lielākajā ir 14 dzīvnieki). Balti bezgalīgajā ainavā lieliski iederas arī kūmiņa siluets. Lapsu šeit pārsteidz ziemas stihija brīdī, kad ārā no kārtējā megagrāvja pa vertikāli saputināto sienu ārā nekādi nevar tikt.

Viens no kontrolpunktiem (KP) atradās “seismiski aktīvā zonā”, kur periodiski darbojoties slūžām uz Auces upes, upē ir izveidojušies vairāki ūdens vulkāni. Visu to pavada tik baisa skaņa, ka otram KP šajā rajonā notrīcēja ceļi un neuzliku …
Gandrīz 10 km distances ir slēpojami brīvajā stilā, arī pārējā distance ir ērti veicama ar slēpēm. Ejot kājām arī nav ne vainas, vismaz ātrāk pārvarēsiet dažas reljefa formas, kuru kopējais augstums distancē būs ap 50 metriem, vai pat vairāk. Vakar veiktā ledus biezuma analīze, izdarot dziļurbumu cietajā dihidrogēnmonoksīda slānī Lielupes vidū uzrādīja veselus 50 cm ledus – jau var sākt gaidīt pavasara plūdu atrakcijas.

Lai arī apvidus pēc izjūtas kartē izskatās vienkārš, orientēšanās vietām būs nopietna arī gaismas apstākļos, bet naktī būs īpaši dramatiski.

Dalībnieki:  Visi kam patīk un interesē rogainings, orientēšanās un piedzīvojumi. Dalībnieki var startēt, gan komandās līdz 5 cilvēkiem vai individuāli. Tomēr tiek sagaidīts, ka tās būs 2 līdz 3 cilvēku komandas.

Pārvietošanās veids:  Pēc izvēles – kājām, ar slēpēm vai velosipēdu.

Nepieciešamais inventārs: Digitālais fotoaparāts, lai atzīmētos KP, un lukturītis. Drīkst izmantot arī mobilo telefonu, ja vien tajā var saskatīt attēla detaļas.

Karte:  Topogrāfiskā karte mērogā 1:25000, A4 formātā. Lai arī gandrīz viss tur būs uzzīmēts, tomēr atsevišķas taciņas, kalniņi, dīķi, grāvji un ierakumi kādreizējās slēgtajās teritorijās kartē nebūs redzami.

Distances garums  apmeklējot visus kontrolpunktus pa taisno ir ~27 kilometri.

Kontrolpunkti, atzīmēšanās un rezultātu nolasīšana:   Kontrolpunkti būs A5 formāta plastikāta kartītes ar atstarojošu sarkanu trijstūri un KP simbolu. Atzīmēšanās kontrolpunktā notiks nofotografējot pārējos savas komandas dalībniekus tiešā KP tuvumā (rokas stiepiena attālumā). Piedaloties individuāli pietiks ar KP attēlu, bet ir atļauts veidot arī pašportretus.

Splitu laiki tiks iegūti no KP fotogrāfiju uzņemšanas laikiem.
Rezultātiem tiks uzzīmēti grafiki, pielietojot pašu jaunāko grafiku zīmēšanas metodi orientēšanās sacensībām izvēles distancē.

  • Dalībnieku ierašanās no plkst.  14:00.
  • Starts/Finišs: pasākuma centrā nofotografējot pulksteni.
  • Starts atvērts no plkst.  15:00.
  • Finišs vēlams līdz plkst.  24:00.
  • Kontrollaiks: 8 stundas no starta brīža
  • Iešana pirtī no plkst.  20:00

Kontaktinformācija:  pa e-pastu  atis.luguzs @ gmail.com  vai tālruni 26761807

Ieraksti komentāru:

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.