Mildronātu Latvijas sportā sākā lietot jau ap 1980. gadu [noskrien.lv], kas toreiz un arī tagad skaitās kā tāda pārtikas piedeva. Nekas īpašs, tomēr iedarbīgs.
Mildronāts tiek uzskatīts par Latvijas brīnum-medikamentu, ko tikai tas nedod – visu :).
Lietojot MILDRONĀTS®-GRINDEKS, jūtams tonizējošs efekts — uzlabojas atmiņa, paātrinās domāšana, pieaug kustību veiklība, palielinās organisma pretošanās spējas nelabvēlīgiem apstākļiem.
MILDRONĀTS®-GRINDEKS ir katrā organisma šūnā sastopamas vielas — gamma butirobetaīna — struktūranalogs. Šī līdzekļa darbības pamatā ir pozitīva ietekme uz organisma enerģētisko vielmaiņu, kā arī viegla centrālās nervu sistēmas aktivācija. MILDRONĀTS®-GRINDEKS slodzes laikā atjauno skābekļa piegādes un patēriņa procesu līdzsvaru šūnās, aktivizē tos vielmaiņas procesus, kas enerģijas ražošanai prasa mazāku skābekļa patēriņu.Parasti paaugstinātas slodzes apstākļos organismā ātri iestājas spēku izsīkums, bet MILDRONĀTS®-GRINDEKS lietošanas rezultātā organisms pierod izturēt slodzi, ekonomiski izmantot skābekli un ātri atjaunot enerģētiskās rezerves, lai sagatavotos jaunām slodzēm.
MILDRONĀTS®-GRINDEKS, spēj paātrināt nervu impulsu pārnesi organismā, līdz ar to ātrākas kļūst arī visas atbildes reakcijas, uzlabojas organisma vispārējā vielmaiņa. Tāpēc, lietojot MILDRONĀTS®-GRINDEKS, jūtams tonizējošs efekts — uzlabojas atmiņa, paātrinās domāšana, pieaug kustību veiklība, palielinās organisma pretošanās spējas nelabvēlīgiem apstākļiem.
citāts no http://www.grindeks.lv/
Mana personīgā pieredze rāda, ka tas ievērojami uzlabo rezultātu tieši garajās, piemēram, 24h sacensībās. Pamatietekme ir samazināts starta stress (zemāks pulss kā parasti un samazināts cīņas spars), kas atļauj pirmo stundu taupīties un izvairīties no muskuļu pārslodzes, kam ir ievērojams efekts uz sacensību pēdējām stundām, kurās var uzrādīt ievērojami labāku fizisko sniegumu. Pieļauju, ka šis efekts jūtamāks ir tieši paaugstinātos stresa apstākļos. Vairāk tiem, kas retāk kāpj uz uzvarētāju pjedestāla. Ļoti stiprajiem ir maz par ko uztraukties, ja nu vienīgi par frizūru un apavu krāsu :), tāpēc mildronāta ietekme nebūs īpaši jūtama.
Tomēr kādam ir jāmet pirmais akmens labo medikamentu dārziņā.
Un varbūt ne tikai Mildronāta, bet arī daudzu citu medikamentu, kas optimizē organisma enerģētiskos procesus. Te es gribu atzīmēt šāda veida medikamentu netiešo ietekmi uz organisma steroīdo hormonu darbību. Mūsdienu medicīnā ļoti labi skaitās viss, kas palīdz samazināt pārmērīgu stresu. Ķīmiski stress nozīmē paaugstinātu steroīdā hormona – Kortizola līmeni. Paaugstināts kortizola līmenis ļaus jums pieveikt 5 km ar lauztu kāju un pat pāris soļus ar cauršautu sirdi. Tomēr ikdienā šādas īpašības nav īpaši noderīgas. Pie tam, strauji pieaugošs kortizola līmenis izraisa baiļu sajūtu. Tāpēc par kortizolu ir atrodama pamatā negatīva informācija. Viss kas palīdz to samazināt šajā gaismā izskatīsies balts un pūkains.
Tomēr, ja kortizola samazinājumam ir ķīmiska – medikamentoza ietekme, tad organisma pretreakcija ir izstrādāt šī hormona palielinātu daudzumu, lai saglabātu iepriekšējo līdzsvaru. Respektīvi, ar laiku organisms izstrādās vairāk kortizola un medikamenta nomierinošā iedarbība būs mazāk jūtama. BET, ja nu pēkšņi izdomāsiet nelietot šo medikamentu vispār, kortizola līmenis kļūs paaugstināts, kas var izpausties, kā palielināta stresa reakcija, paātrināta sirdsdarbība, grūtības iemigt, nepamatotu baiļu sajūta un nemiers. Tas piemeklē parasti kombinācijā ar citiem stresa faktoriem, un pavisam nenāk prātā meklēt iemeslu tajā, ka esat pārtraucis lietot kādu nevainīgu medikamentu.
Lai mākslīgi ķīmiski ietekmēta hormonu sistēma nomierinātos dabiski, ir nepieciešamas 6 nedēļas. Ja blakusefekts medikamenta nelietošanai 🙂 ir bezmiegs, tad tas ir diezgan traki negulēt pusotru mēnesi, ja neteiksim nesavietojami ar dzīvību. Galā ar to var tikt, īpaši, ja medikamentozajā vegānismā saskatāt dzīves laimi, bet tas nav tik vienkārši. Tāpēc pirms uzlabojam savas fiziskās spējas ar “pārtikas piedevām” ir vērts padomāt vai tomēr to nevar sasniegt dabiskā ceļā.