Geocaching & Wherigo Wet Cat route

Kāpēc nosaukums Slapjais Kaķis?

Kad no purva sfagna Sphagnum cuspidatum izspiež ūdeni, tas kļūst līdzīgs slapjam kaķim. Purva zinātnieki šo sfagnu tā arī žargonā sauc par slapjo kaķi. Vai tā ir, var pārbaudīt ekstrēmā un mežonīgi skaistā pārgājienā, kurā būs nepieciešamas kaķa vieglās kājas, veiklība un peldēšanas prasmes.

Why its named Wet Cat?

When you squeeze out water of Sphagnum cuspidatum, it becomes similar to a wet cat. If it is so, you will be able to check for yourself in an extreme and wildly beautiful hike, in which cat’s light feet, agility and swimming skills will be needed.

sphagnum cuspidatum - kreisā pusē ūdenī
sphagnum cuspidatum – kreisā pusē ūdenī

Vairāk par purviem un sphagnum cuspidatum franču valodā var palasīt http://fr.academic.ru :). Bet atgriežoties pie Slapjā kaķa:

Kā radās Geocaching & Wherigo Slapjā Kaķa maršruts.

Wherigo un Geocaching versijā ir izmantots rogaininga Slapjais Kaķa 2011. gada uzvarētāju komandas “Meža fakultāte” (Jānis Krūmiņš un Salvis Daģis) veiktais maršruts.  Viņu laiks apmeklējot visus 37 distances kontrolpunktus ir 3h57min.

Otrs labākais laiks 2011. gadā bija 5h12 min komandas RAID.lv (Normunds Lisovskis, Ingrīda Laipniece un Kristaps Epners) izpildījumā, kas arī ir atzīstams rezultāts. Jāatzīmē, ka Kristaps ir arī 2010. gada Slapjā Kaķa rogaininga uzvarētājs.

Ātrākā sieviešu komanda “Ingas” (Inga Liepiņa un Lāsma Lūse) 26 distances kontrolpunktus apmeklēja 5h47min laikā.

Ingas rogainingā - Slapjais Kaķis
Ingas rogainingā – Slapjais Kaķis 2011

2011. gada rogaininga rezultātus var lejuplādēt šeit: Rezultati_2011_Slapjais_kakis

Rogainings_SK_2011_grafiki
Grafiki rogainingam Slapjais Kaķis 2011. Jo augstāk komandas līnija atrodas, jo ātrāk tā pārvietojas. Punkti uz līnijas apzīmē kontrolpunktu sasniegšanas mirkli.

Parastam cilvēkam, lai paveiktu šo distanci būs nepieciešamas apmēram 8 stundas.

Kā gatavoties Slapjajam kaķim,

lai pārliecinoši apsteigtu citus – lasīt grāmatas, skatīties filmas? Nē, speciāla gatavošanās nav npeieciešama, vien pārliecība un pozitīva attieksme:

Pavisam jauka purva galerija, kā meitenes purvā pastaigājas.

Un video, kā Andris slīd pāri akacim:


Geocaching & Wherigo un Slapjā Kaķa saites:

Geocaching & Wherigo and Wet Cat links:

  • Bildes no mamuC & antra & IevaB | GC Slapjais kaķis – Google+ galerija
  • Slapjais Kaķis (Wet Cat) Geocaching.com lapā
  • Slapjais Kaķis (Wet Cat) Wherigo.com lapā
  • Rogainings Slapjais Kaķis  Multisports.lv lapā. 2013. gada 20. jūlijā notiks Slapjā Kaķa rogaininga sacensības, kur purvu uz savas ādas varēs baudīt sacensību adrenalīna režīmā. Un pārbaudīt cik veikls kaķis jūs esiet.

Picture source: Wild Wet Cat : earth-song.tumblr.com via Florence on Pinterest


Slapjā Kaķa Wherigo & Geocaching versiju tapinājām 2.oktobrī. Ir gadi, kad šajā laikā jau uzkrīt sniegs. Par laimi valdīja pilnīgs bezvējš un ūdens temperatūra ~ 15 celsija grādiem. Zemāk video redzams, kā Gatisk veiksmīgi iemet karti ūdenī.Ieraksti komentāru:

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.