Embūtes rogainings 2020, 29. februāris


Aicinām doties aktīvā pastaigā sagaidīt pavasari un baudīt piedzīvojumus kopā ar draugiem, ģimeni vai darba kolēģiem orientēšanās sacensībās “Embūtes rogainings”, kas notiks 2020. gada 29. februārī, Embūtes apkārtnē. Pasākums notiks jau 6. reizi kopš 2015. gada, un tā centrs atradīsies Embūtes ekotūrisma centra telpās. Dalībniekiem tiks piedāvātas 4, 8 vai 12 stundu laika limita distances 100 kvadrātkilometru platībā.

Par Embūti

Rogainings Embūtē. Kāpēc šeit?

Lai arī Latvija ir līdzenumu zeme, tomēr tās 4 vietās augstuma starpība 3 km attālumā pārsniedz 100 metrus. Šīs vietas ir: Gaiziņkalns, Korneti (pie Alūksnes), Sigulda un Embūte. Citām Pasaules zemēm 100 metri neko daudz nenozīmē, taču latvietim tie ir lieli kalni. Un patiesi, kamēr pauguru virsotnes vēl sniegā to pakājē piesaulītē jau dīgst zāle un uzzied sniegpulkstenīši. Braucot ar auto, ausis ļoti labi sajūt spiediena izmaiņu, kad no Kurzemes augstākās virsotnes (Krievu, jeb Krīvu kalna) nobrauc lejā Embūtē, Lankas upītes ielejā. Upītes ūdens līmenis šeit ir akurāt 100 metrus zemāk kā Kurzemes Everesta virsotne. Mazāks ciklons var Krīvu kalna virsotnē aizķerties un izraisīt lokālu sniegu vētru, ko reiz piedzīvojām marķējot kontrolpunktus 2015. gadā. Seju nācās aizsegt ar šalli, kas apgrūtināja elpošanu, un skābekļa maskas nebija līdzi. Bija diezgan traki.

Bez vidējam Latvieša prātam neiedomājama reljefa, Embūte piedāvā gandrīz cilvēka neapdzīvotu teritoriju ar mežonīgiem brikšņiem un lielu daudzumu meža dzīvnieku – mežacūku, briežu un citu zvēriņu. Var teikt, ka medību kolektīvu Embūtes apkārtnē ir vairāk kā vietējo iedzīvotāju. Sestdienās un Svētdienās var itin viegli nokļūt kādā frontes līnijā un izbaudīt šāvienu zalves gluži kā II Pasaules kara Kurzemes katla laikos. Tāpēc sacensību saskaņošana ar medniekiem te ir īpaši svarīga.

Gravu nogāzes vietām ir tik stāvas un augstas, ka te var apskatīt Jūras ērgļa balto muguru lidojumā no augšas, kā tas sanāca novācot kontrolpunktus pēc 2019. gada sacensībām. Mežā mīt diezgan daudz kraukļu, kas ir skaistākie, lielākie un gudrākie no vārnveidīgajiem, kam ļoti patīk izdzenāt jaunos Jūras ērgļus un citus putnus. Ziemeļu gulbju un agrāk atlidojušo dzērvju klaigas šeit ir dzirdamas jau februāra beigās. Bebri un Vilki ir diezgan izmedīti, tomē mežs ir tik liels, ka pa kādam uz 100 km2 2020. gada sacensībās vēl būs palicis. Zemāk video, uzņemts tieši no kontrolpunkta vietas 2019. gada sacensībās.

Embūte atrodas ne tikai Latvijas top 4 augstkalnu sarakstā, bet arī brikšņaināko apvidu topā. Dzeldas upītes ieleja, kas orientieristiem ir pazīstama kā Dzeldas karte, atsāj Smiltenes Brantus pastaigu parka statusā. Ja tam vēl pievieno tumsu . . Piedzīvojumu sacensībās “Līdzsvars” to mēģināja darīt – nevajadzēja. Tāpēc šogad laiks ir plānots tā, ka tikai pašās 8 stundu distances beigās iestāsies krēsla.

Kāpēc Embūte Padomju laikā nekļuva par otru Siguldu? Jo šeit atradās veselas divas kodolraķešu palaišanas bāzes. Pentagona speciālisti (ASV) joprojām iespringst izlasot Embūtes vārdu arhīva dokumentos. Arī mūsdienās šai vietai ir militāra nozīme, jo šeit atrodas Latvijas munīcijas noliktava, akurāti vienas raķešu bāzes vietā. Objekts izskatās uzreiz piemērots kinofilmai par NATO bāzi uz Marsa. Apgaismota 50 metrus plata drošības josla ārpus vairākus kilometrus garā, dzeloņdrātīm rotātā žoga iedveš bijību pašiem vieglprātīgākajiem nomaļās vietas apmeklētājiem. Fotografēt un apstāties uz ceļa kas iet garām objektam ir aizliegts. Tāpēc smuko bilžu nav. Rogaininga distancē būs iekļauta otra bijusī raķešu bāze, kuras bunkuru vietā tagad atrodas ievērojama izmēra krāteri, gluži tādi, kādus atstātu no šejienes palaistās raķetes. 

Pēc orientieristiem un medniekiem Embūtes mežu 3. lielākā apmeklētāju grupa ir zelta meklētāji. Lielais daudzums senkapu un II Pasaules kara Kurzemes katla mantojums joprojām sola bagātīgu trofeju klāstu. Mežstrādnieku cirsmas malā sakrautās lielgabalu lādiņu kaudzes un taisnstūra bedres ar krāšņi rotātiem dzelzs krustiem ir tik raksturīga šejienes mežu ainava, ka tam vietējie iedzīvotāji lasot sēnes vai dzenot mastu dzinēju medībās, kāpj pāri, bieži pat nepamanot.

Info

Reģistrācija

Registrācijas forma ir izveidota Rogaining.lv lapā šeit:
https://rogaining.lv/r/Embute/index.php?registration=enter

Pieteiktās komandas

Komandu saraksts ir skatāms Rogaining.lv lapā šeit:
https://rogaining.lv/r/Embute/index.php?registration=teams&teams=all

 

Jūsu izvēlei 4, 8 vai 12 stundu laika limita distances.

 • 4 stundu Pārgājiena distance domāta tiem, kas vēlas iziet mērenā pastaigā pa mežu, saprast vai rogainings ir viņiem domāts, un laikus atgriezties mājās.
 • 8 stundu Sporta distance derēs tiem, kas vēlas kārtīgi izbaudīt Embūtes mežonīgo dabu un ir gana stipri, lai saviem sapēkiem atgrieztos finišā no arī no tālākas kartes malas. Protams, būs pieejama arī evakuācija, bet tādā gadījumā visi savāktie punkti tiks dzēsti un rezultātos ierakstīsies DNF (Did not finish).
 • 12 stundu Episkā distance ir paredzēta tiem, kas vēlas pārbaudīt sevi izdzīvošanas režīmā. Tiem, kas vēlas nokāpt katrā aizā  un iekarot katru virsotni Embūtes apkārtnē. Visiem tiem, kas vēlas reiz pamēģināt notērēt vairāk par 10 000 kilokalorijām enerģijas vienā dienā, un galvenais, saprast, kā tik daudz apēst. Distance piedāvās vairāk par 100 km mežonīgas dabas, kalnu un ieleju. Lai uzvarētu, būs jāpārvar vairāk kā 2000 vertikālā augstuma metri.

Mežā dodamies komandās pa 2 līdz 5 dalībnieki. 

Kas atvēlētajā laika limitā apmeklē visvairāk kontrolpunktu un savāc lielāko punktu skaitu ir uzvarējis. Vienādas punktu summas gadījumā uzvar komanda, kas distancē pavadījusi īsāku laika sprīdi.

Plānotā sacensību platība ir 2020. gada sacensībās ir 100 kvadrātkilometri, jeb 10 000 ha mežonīgas dabas, kalnu un ieleju. Iepriekšējos gados šis rādītājs nebija lielāks par 80  kvadrātkilometriem. 

 • Laika prognoze Embūtē 9 dienām: YR.no

– – – – – – – –

Naktsmītnes un nokļūšana

 • Sacensību centrs atradīsies Embūtes ekotūrisma centrā (Koordinātes: 56.505, 21.819). (Skatīt Balticmaps kartē ŠEIT:>>)
 • Embūtes ekotūrisma centra otrā stāvā būs pieejamas 3 istabas ar 5 + 5 + 2  = 12 gultasvietām. Ir pieejama atevišķa virtuve un duša.
 • Ir iespējams palikt pa nakti 6 km attālajā Bakūzes muižā (Vībiņos) arī te ir pieejama virtuve un duša. Uz pēdējo gan ir jānokāpj pagrabā un  jāiet cauri visai pilij, kas varētu patikt mistikas un spoku baudītājiem. Kontakttālrunis: 29 39 22 97 (Tomass).
  • Interesanti, ka uz Bakūzes muižu var atbraukt arī ar autobusu no Rīgas, maršruts Rīga – Vaiņode – Liepāja (pirmā vieta episko Liepājas autobusa maršrutu nominācijā, otrajā atstājot Rīga – Jelgava – Liepāja, kas galapunktā nonāk tomēr kādu pusstundu ātrāk)
   pietura Ceļmalas (Vībiņos) (16:45 Rīgā – 20:06 Vībiņos)
   Atpakaļ tā agrāk no rīta (5:22 Vībiņos – 8:43 Rīgā)
 • Citas naktsmītnes Vaiņodes novadā  : >>

– – – – – – – – – –

Rezultāti

Rezultāti

2019. gada sacensību karte. Klikšķinam uz bildes, lai atvērtu failu pilnā izmērā.

Nolikums

Nolikums – Embūtes rogainings 2020

Embūtes rogaininga dalībniekiem ir saistoši Latvijas orientēšanās federācijas (LOF)  un International Rogaininng Federation (IRF) apstiprinātie noteikumi. Tos var apskatīt un lejuplādēt Rogaining.lv mājas lapā šeit: >> LOF noteikumi *, IRF noteikumi *

* Atšķirības no LOF rogaininga noteikumiem

LOF: 8.(h), IRF: B5(h) punkts par aizliegumu suņiem atrasties sacensību vietā. Tie sacensību vietā ir atļauti un suns var būt līdz arī distancē. Jebkurā gadījumā par suņa uzvedību atbild tā saimnieks.

LOF: 17. , IRF: B15. punkts par svilpi. Svilpe komandai drīkst nebūt. Tomēr tā ir ieteicama katram komandas dalībniekam.

* Atšķirības no  IRF tehniskā standarta

IRF:C4(a) Sacensību kartes mērogs būs 1:20 000, kas ir detalizētāk par noteikto no 1:24 000 līdz 1:64 000.

IRF:C11 nosaka, ka kontolpunkta prizmai būtu jāatrodas 0.5 līdz 2 metru augstumā un tai jābūt redzamai vismaz no 25 metru attāluma. Tomēr, lai padarītu sacensības interesantākas, atsevišķos objektos KP izvietojums var atšķirties no šī standarta. 

Pasākuma mērķis:

 • Veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu starp dažādu vecumu ineresentiem;
 • Iepazīstināt Latvijas un ārvalstu cilvēkus ar skaistākajām un interesantākajām vietām Embūtē (Vaiņodes novadā).

Par rogainingu īsumā:

 • Rogainings ir kājām doties dabā kopā ar vienu vai vairākiem komandas biedriem. Un noteiktā kontrollaikā apmeklēt pēc iespējas vairāk apvidus kartē norādītos kontrolpunktus. Katram kontrolpunktam, atkarībā no tāluma un sarežģītības ir vērtība punktos. Uzvar tā komanda, kas kontrolpunktos kopā savāc vislielāko punktu summu. Vai vienāda punktu skaita gadījumā – ātrākā komanda.
 • Komandu var veidot no draugiem, ģimenes vai darba kolēģiem tā, lai tajā būtu 2 līdz 5 dalībnieki tiem atbilstošā starta grupā (skatīt zemāk).
 • Noteiktais šo sacensību kontrollaiks ir 4, 8 un 12 stundas. Izvelētais jāatzīmē komandas pieteikuma formā ŠEIT:>>
 • Pārvietošanās veids: kājām.

Organizatori:

Sacensību programma

 • Laiks: 2020. gada 29. februāris – 1. marts
 • Sacensību centrs atradīsies Embūtes ekotūrisma centrā (Koordinātes: 56.505, 21.819). (Skatīt Balticmaps kartē ŠEIT:>>)
Distance, kontrollaiks Pārgājiena distance, 4 h Sporta distance, 8 h Episkā distance, 12 h
Ierašanās sacensību centrā no 9:00 no 9:00 no 9:00
Karšu izsniegšana
plānošanai
10:00 10:00  10:00
Starts 12:00 12:00 12:00
Finišs 16:00 20:00 00:00 (1. martā)
Apbalvošana 17:00 21:00 01:00 (1. martā)
 • Pusdienas un Hash House plkst.  no 16:00. Zupu lej katrs pats cik grib un ņem citu ēdamo cik var apēst. Būs padomāts arī par veģetāriešiem, bezglutēna un bezlaktozes pārtiku.

Embūtes apvidus:

Bebru aizsprosts vienā no Embūtes gravām. Zem saknes labajā pusē ir ievērojama izmēra akmens. Kāda auksta ziema akmeni ir nedaudz izcēlusi, un virs tā augošā egle nogāzusies.

Aizmirsts, bet mežonīgi skaists apvidus Latvijā. Embūtes (Lankas upītes) senleja ir par 20% dziļāka par Kurzemes Šveici dēvēto Abavas senleju. Reljefs ir īsts saldais ēdiens karšu pētniekiem un nogāžu horizontāļu skaitīšanas faniem. Maksimālā augstuma starpība 5 km attālumā pārsniedz 100 metrus. Tas ierindo Embūti Latvijas top 4 augstkalnu apvidu starpā (Sigulda, Korneti, Gaiziņkalns). Brikšņi, bebri un gravu labirints šeit vienmēr atļauj rēķināties, ka konkurentiem neiet vieglāk 🙂

Kartes:

Sacensību karte būs C2 izmērā 458 x 648 mm, mērogā 1:20 000, apdrukāta abām pusēm un ielaminēta.  Katrā pusē būs redzams sacensību centrs, bet apvidus ies uz citu pusi. Klāt pie iepriekšējos gados izmantotā tiks piezīmēta teritorija uz dienvidrietumiem no Embūtes. Kopējā sacensību apvidus platība ir plānota ap 100 kvadrātkilometriem, kas ņemot vērā apvidus īpatnības ir pietiekami 12 stundu sacensībām. Katrai komandai papildus distances kartēm (katram dalībniekam) būs arī 2 plānošanas kartes, kuras tad varēs salikt kopā (vienu un otru pusi) un sabakstīt ar tām adatiņām 🙂

Starta grupas un dalības maksas 4h, 8h un 12h distancē:

 • Komanda sastāv no 2 līdz 5 cilvēkiem, kas startē dalībnieku vecumam un dzimumam atbilstošā starta grupā.
 • Individuāli startējošie dalībnieki tiek vērtēti ārpus kārtas. Taču, ja attiecīgajā starta grupā pilna sastāva (vismaz 2 dalībnieki) komandu ir mazāk par 3, tad individuāli startējušie dalībnieki tiek vērtēti kopējā ieskaitē.
 • Dalības maksas atšķiras gan pēc starta grupas, gan ilguma (4, 8 vai 12 h). 

 

4 stundu distancē (1 dalībniekam)

Srtarta grupa .. Dalībnieku vecums līdz 17.feb 24:00 18.feb – 24. feb. 24:00 no 25. feb. ..
MO4 Kungu atklātā (4h) Nav ierobežots 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
WO4 Dāmu atklātā (4h) Nav ierobežots 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
XO4 Jauktā atklātā (4h) Nav ierobežots 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
            ..
MUV4 Kungu ultra senioru (4h) 65 gadi un vecāki 19,00 € 24,00 € 29,00 €  
WUV4 Dāmu ultra senioru (4h) 65 gadi un vecāki 19,00 € 24,00 € 29,00 €  
XUV4 Jauktā ultra senioru (4h) 65 gadi un vecāki 19,00 € 24,00 € 29,00 €  
            ..
MJ4 Zēnu jauniešu (4h) 14 līdz 18 gadi iesk. 14,00 € 19,00 € 24,00 €  
WJ4 Meiteņu jauniešu (4h) 14 līdz 18 gadi iesk. 14,00 € 19,00 € 24,00 €  
XJ4 Jauktā jauniešu (4h) 14 līdz 18 gadi iesk. 14,00 € 19,00 € 24,00 €  
            ..
F4 Ģimenes (4h) No 18 gadiem un
līdz 13 gadiem ieskaitot
19,00 €
0,00 €
24,00 €
0,00 €
29,00 €
0,00 €
 
             

8 stundu distancē (1 dalībniekam)

Srtarta grupa .. Dalībnieku vecums  līdz 17.feb 24:00 18.feb – 24. feb. 24:00 no 25. feb. ..
MO8 Kungu atklātā (8h) Nav ierobežots 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
WO8 Dāmu atklātā (8h) Nav ierobežots 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
XO8 Jauktā atklātā (8h) Nav ierobežots 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
             
MV8 Kungu senioru (8h) 40 gadi un vecāki 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
WV8 Dāmu senioru (8h) 40 gadi un vecāki 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
XV8 Jauktā senioru (8h) 40 gadi un vecāki 24,00 € 29,00 € 34,00 €  
            ..
MSV8 Kungu super senioru (8h) 55 gadi un vecāki 19,00 € 24,00 € 29,00 €  
WSV8 Dāmu super senioru (8h) 55 gadi un vecāki 19,00 € 24,00 € 29,00 €  
XSV8 Jauktā super senioru (8h) 55 gadi un vecāki 19,00 € 24,00 € 29,00 €  
            ..

12 stundu distancē (1 dalībniekam)

Srtarta grupa .. Dalībnieku vecums  līdz 17.feb 24:00 18.feb – 24. feb. 24:00 no 25. feb. ..
MO12 Kungu atklātā (12h) Nav ierobežots 29,00 € 34,00 € 39,00 €  
WO12 Dāmu atklātā (12h) Nav ierobežots 29,00 € 34,00 € 39,00 €  
XO12 Jauktā atklātā (12h) Nav ierobežots 29,00 € 34,00 € 39,00 €  
             

  Dalības maksas maksājumi un atgriešana nestartēšanas gadījumā

 • Dalības maksa maksājama ar pārskaitījumu, pēc komandas reģistrācijas internetā, tā pārskaitāma līdz 25. februārim.
 • Piesakot komandu pēc 25. februāra vai vēlāk, dalības maksa maksājama uz vietas skaidrā naudā sacensību dienā.
 • Ja komanda atsaka savu dalību sacensībās līdz 17. februāra vakaram, tai tiek atskaitīta atpakaļ dalības maksa pilnā apmērā.
 • Ja komanda atsaka savu dalību sacensībās līdz 28. februāra vakaram, tad dalības maksa tiek atskaitīta atpakaļ ieturot 5 eur no komandas.
 • Ja komanda paziņo par savu neierašanos sacensību dienā, tai tiek atskaitīta dalības maksa ieturot 10 eur no komandas.
 • Tāpat, ja komanda ir pieteikusies, dalības maksu nav samaksājusi un atsaka savu dalību pēc 17. februāra tai ir jāpārskaita 5 eur, vai atsakot savu dalību sacensību dienā – 10 eur.

– – –

 • Rekvizīti:
  • Biedrība “Ozolnieku airēšanas klubs
  • Reģ. Nr. 40008245975
  • Kļavu 6, Ozolnieki, LV-3018
  • Swedbank AS
  • LV14HABA0551041168117

Maksājuma informācijā norādot:
Embūtes rogainings, Starta grupa, par Vārds Uzvārds un Komandas nosaukums.
Kam nav savas SI kartes, to varēs saņemt un par to norēķināties (1 eur) reģistrējoties sacensību dienā uz vietas


 • Dalības maksa sedz sacensību sagatavošanu, karšu druku, tiesnešu darbu, ēdināšanas, balvu fonda, sacensību centra īres un citus organizatoriskos izdevumus.

Atzīmēšanās kontrolpunktos:

Tiek izmantota SPORTIdent atzīmēšanās sistēma, katram komandas dalībniekam jāizmanto sava SI karte. Ja nav savas SI kartes, to varēs izīrēt no organizatoriem (1 eur).

 • 4 stundu rogainingā, atļauts izmantot visu veidu SI-kartes (SI-5, SI-6, SI-8, SI-9, SI-10, SI-11, SIAC1).
 • 8 stundu rogainingā tikai SI-6, SI-9, SI-10, SI-11, SIAC1.
 • Rogainingā katram komandas dalībniekam ar speciālo aproci tiks piestiprināta SI karte. Komanda tiks diskvalificēta, ja aproce sacensību laikā tiek pārrauta. SI karti pēc finiša noņem tiesneši.
 • Ja KP stacija nestrādā, sūtīt īsziņu uz telefonu 26761807, norādot komandas numuru, KP numuru, kurš nestrādā un KP numuru, no kura nākat. (Piemērs: 24M8, 43 no 52).
  Send a message to +371 26761807, if a CP station doesn’t work. Include team number, number of broken CP and CP number you are coming from in the message. (Sample: 24M8, 43 from 52).

Nepieciešamais inventārs:

 • Kompass.
 • Apvidus karte – būs mitruma izturīga, to saņemsiet stundu pirms starta. M 1:20000, H 4m.
 • SI karte, (ja nav savas, par 1 eur tādu saņemsiet pie reģistrācijas)
 • Noderēs termoss ar siltu dzērienu.
 • Rezerves jaka pret aukstumu, lietu un vēju, ja tādi parādās.
 • Pārtika: Jaunākās atziņas ir tādas, ka sacensību laikā ieteicamā dabiskā pārtika ir augļi, dārzeņi, ogas un tauki (sviests, speķis, kokosriekstu eļļa). Var, protams, lietot enerģijas batoniņus.
 • Padomājam īpaši par kājām, lai tās siltumā. Kalnu ielejas apvidū ir stipri avotainas un purvainas. Dārgu termozeķu alternatīva ir zeķe-maisiņš-zeķe-maisiņš-…. Trīs plānas zeķes un maisiņi – un jūs varat bradāt pa jūru arī Arktikā 🙂 Slapjā stāvoklī šī sistēma ir pat siltāka.
 • Nevajadzētu aizmirst arī medicīniskās palīdzības komplektu (piemēram: ūdeņraža peroksīds 3%, marles pārsēji, pretsāpju un antibiotiskie līdzekļi). Noderēs, lai palīdzētu kādam neapdomīgam sacensību dalībniekam, ja tāds būs guvis traumu. Un aptieciņas parasti viņiem nav 🙂

Sacensību kontrollaiks un rezultātu vērtēšana.

 • Par labāko tiek atzīta tā komanda, kas ir apmeklējusi vislielāko KP skaitu, vai vienāda KP skaita gadījumā, pavadījusi distancē īsāku laika posmu.
 • Tiks izvietoti līdz 40 kontrolpunkti ar vērtībām no 4 līdz 9 punktiem. KP pirmais numurs norāda KP vērtību (piemēram KP 47 – 4 punkti, KP 97 – 9 punkti).
 • SI aproci noņem tieneši pie rezultāta nolasīšanas. Pārrautas aproces gadījumā komanda var tikt diskvalificēta.
 • Sacensību kontrollaiks ir 4, 8 un 12 stundas.
 • Par katru pārtērēto 1 minūti tiek atņemts 1 punkts. Minūtes intervāls tiek skaitīts ar pirmo sekundi.

Uzvarētāju apbalvošana

 • Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā starta grupā tiek apbalvoti ar diplomiem un piemiņas balvām.
 • 17:00 4h distances dalībnieku apbalvošana
 • 19:00 – 8h distances dalībnieku apbalvošana
 • 01:00 (1. martā) – 12h distances dalībnieku apbalvošana

Tehniskā informācija

 • Komandām jāievēro LOF pieņemtos rogaininga noteikumus. Komandas dalībniekiem distancē un kontrolpunktos jāatrodas kopā.
 • Lai kontrolpunkts tiktu ieskaitīts, visiem komandas dalībniekiem jāatzīmējas vienas minūtes laikā.
 • Numurs sacensību laikā jānēsā redzamā vietā.
 • Izmantot citas kartes distancē aizliegts.
 • Komandas drīkst distances laikā atgriezties sacensību centrā, lai atpūstos, paēstu, pārģērbtos.
 • Veicot distanci stingri aizliegts šķērsot privātmāju teritoriju un ar sarkanas krāsas svītrojumu iezīmētās teritorijas. Neizraisiet konfliktus ar privātīpašniekiem.
 • Bīstamās vietas – ceļi, upes, lielie grāvji, pie lauku mājām var būt nepiesieti suņi.
 • Distancē dalībnieki pārvietojas ar kājām, navigācijai izmantojot tikai mehānisko kompasu, pulksteni un sacensību organizatoru izsniegto karti.
 • Dalībnieku pienākums ir ievērot Latvijas Republikas ceļu satiksmes noteikumus, sekot sacensību tiesnešu un organizatoru norādījumiem un ievērot speciāli marķētās vietas distancē un sacensību centrā.
 • Ja ar kādu no komandas dalībniekiem notiek negadījums vai citu iemeslu dēļ komanda nespēj turpināt distanci, ir jāsazinās ar tiesnešiem un jāsaskaņo turpmākā darbība.

Citi noteikumi

Dalībnieks, piedaloties sacensībās, piekrīt, ka sacensību laikā tiek fotografēts un fotogrāfijas tiek izmantotas šo un citu sacensību  publicitātei  un  aktīva  dzīvesveida  popularizēšanai,  kā  arī  dalībnieka  pieteikumā  norādīto  personas  datu izmantošanai dalībnieku sastāva publiskošanai, rezultātu apkopošanai un publiskošanai drukātā veidā, elektroniskajā vidē un sociālajos tīklos.

Atbildība

Sacensību dalībnieks, iesniedzot pieteikumu, apliecina, ka piekrīt šajā Nolikumā noteiktajiem nosacījumiem, apņemas tos ievērot un apzinās savu atbildību par personīgo drošību distancē, neceļot pretenzijas pret sacensību organizatoriem par iespējamām traumām, kas var tikt gūtas pieredzes trūkuma, apstākļu nenovērtēšanas, paša dalībnieka vai citu sacensību dalībnieku nevērības dēļ.

Sacensību rīkotājs:

 • Multisports.lv
 • Ozolnieku airēšanas klubs

Atbalsta:

 • Jelgavas novada sporta centrs
 • Orientēšanās klubs “Alnis”
 • Embūtes ekotūrisma centrs

Sacensību vadītājs: 

Atis Luguzs
Tel. +371 267 61 807
e-pasts: atis.luguzs@gmail.com

Kartes

2019. gada Embūtes rogaininga karte:

2018. gada Embūtes rogaininga karte

KARTE (1241x1754) Embūtes rogainings 2018., 3. marts
KARTE (1241×1754) Embūtes rogainings 2018., 3. marts

2017. gada Embūtes rogaininga sacensību karte

 • Sacensību KARTE ceļa uzlikšanai  klikšķinam un lejuplādējam.

2017. gada Embūtes rogaininga sacensību karte2016. gada Embūtes rogaininga sacensību karte

Embūtes Ziemas rogaininga KARTE 2016
Embūtes ziemas rogaininga KARTE 2016


2015. gada Embūtes rogaininga sacensību karte

Embūtes Ziemas Rogainings_2015_28. februāris_KARTE
Embūtes Ziemas Rogainings_2015_28. februāris_KARTE

Bildes

Pavisam lielo galeriju var apskatīt Facebook šeit:
https://www.facebook.com/pg/Multisports.lv/photos/?tab=album&album_id=2028810790472908
Bet dažas bildes ir arī šeit 🙂

Un kāda sakritība, no video redzamā akmens šogad, saknes aizsegā tika sabildēts šī gada sacensību talismans – kāda jauna briežu meitene. 

2019. gada sacensību talismans, jaunā briedene 

Sniegpulkstenīši pie pamestās mājas kalna galā ~1 km uz DR no Induļa kapa akmens Embūtē.
Sniegpulkstenīši pie pamestās mājas kalna galā ~1 km uz DR no Induļa kapa akmens Embūtē.
Embūtes lielā egle - visu egļu māte. Vainaga projekcija uz zemes pārsniedz 10 metrus :)
Embūtes lielā egle – visu egļu māte. Vainaga projekcijas diametrs uz zemes pārsniedz 10 metrus 🙂
Embūtes zobeni Ziemassvētku vakarā
Embūtes zobeni 2017. gada Ziemassvētku vakarā
Embūtes ainava, skats uz Bagas kalna pusi no 149m augstās virsotnes uz austrumiem no tā. Foto: Atis Luguzs
Embūtes ainava, skats pāri Lankas upes ielejai uz Bagas kalna pusi no 149m augstās virsotnes uz austrumiem no tā.
Uz saknes Embūtes mežā uz ZR no Bagas kalna
Uz saknes Embūtes mežā uz ZR no Bagas kalna
Mārīte uz Bebru dambja pie ūdenskrituma Embūtē 2016. gada 27. martā.
Mārīte uz Bebru dambja pie ūdenskrituma Embūtē 2016. gada 27. martā.
Kazupes gravā Embūtē. Zem saknes ir ievērojama izmēra akmens. Kāda auksta ziema to ir izcēlusi un virs tā auguši egle nogāzusies.
Kazupes gravā Embūtē. Zem saknes ir ievērojama izmēra akmens. Kāda auksta ziema to ir izcēlusi un virs tā augusī egle nogāzusies.
Purva ainava Embūtē 0.5 km uz austrumiem no Bagas kalna. 2017. gada 4. februārī.
Purva ainava Embūtē 0.5 km uz austrumiem no Bagas kalna. 2017. gada 4. februārī.
Ceļš Embūtē, foto uzņemts dienu pēc sacensībām 2018. gadā
4. marta rīts kontrolpunktu novācējus priecēja ar plaukstošām ledus lapām.
Embūtes ainava 2018. gada 4. marta rītā novācot distances kontrolpunktus
Ainārs Šiliņš atsildās no rogaininga kp novākšanā svētdienas rītā
37. komanda pie Embūtes zobena 2018. gada 3. martā


Risas, risas, risiņas. Max augstums 2.20 m 🙂 Grunts te ir tāda “šķidra” mālsmilts šī apstākļa dēļ II Pasaules kara un Kurzemes katla laikos Padomju armijai bija sarežģīti te izmantot tankus. Līdz ar to Kurzemes katla frontes līnija nostāvēja Krievukalnā pie Embūtes līdz pat kara beigām 8. maijā. Vēl ilgi pēc tam mežs bija pilns ar visdažādākajiem sociālajiem elementiem. Te savā starpā pakalnus dalīja gan vācu, gan krievu armijas karavīri, dezertieri, tie kas slēpās no iesaukuma, arī vienkārši kriminālie elementi, kas izmantoja jauku laikus lai laupītu vietējās mājās.

Atbalstītāji:

Orientēšanās klubs ALNIS - alnis.id.lv
alnis.id.lv – Orientēšanās klubs ALNIS
Laivu ceļojumi Zemgalē - Ozolaivas.lv
Laivu ceļojumi Zemgalē – Ozolaivas.lv
Vaiņodes novads - Vainode.lv
Vaiņodes novads – Vainode.lv
Rogainings Latvijā - Rogaining.lv
Rogainings Latvijā – Rogaining.lv
Jelgavas novada sporta centrs - JNSC
Jelgavas novada sporta centrs – JNSC

2 thoughts on “Embūtes rogainings 2020, 29. februāris

 1. kur tad 24h aizmuka?
  un vai nevajadzētu apvienot 8h un 12h vienā (= 12h?) baigi sadrumstalots 4, 8, 12…

  1. Ekspertu sanāksme sanāca un nebija tā, ka ļoti atbalstītu 24 stundu ideju. Un praktiski biju arī nokavējis ar mārketingu 24 stundu distancei. Jo Latvijā vien diezvai izdotos savākt tai pietiekamu dalībnieku skaitu, lai visiem būtu interesanti.
   Par labu pārlikt garo distanci uz 12 stundām kalpoja arī fakts, ka pagaidām vienīgā ārzemnieku komanda, šķiet, ka no skotijas UK, speciāli braucot uz pasākumu ir pieteikusies 4 stundu distancē.

Ieraksti komentāru:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.