🛶 Airēšanas maratons “Velnagrāvis 2022” piektdien, 13. maijā

Nolikums

🛶 Par airēšanas maratonu “Velnagrāvis”

Airēšanas maratona "Velnagrāvis 2013" starta panorāma
Airēšanas maratona “Velnagrāvis 2013” starts

🛶 Airēšanas maratons “Velnagrāvis” ir airēšanas sacensības apkārt Jelgavai. Pilsētas apkārtnes ūdens ceļi ļauj to apbraukt gandrīz pilnībā (~ 90 km). Airēšanas maratonā parasti ir iekļauts mazāks aplis (~45 km) apbraucot tikai pusi pilsētas. Airējot tikai uz priekšu starts un finišs sanāk vienā un tajā pašā vietā – Jelgavā, ⚓️Pasta salas airēšanas bāzē.

Airēšanas maratona “Velnagrāvis” maršruts kartē

Distance – pilns aplis apkārt Jelgavai (Pārlielupei un Ozolniekiem). Veicamās distances garums ir 42,195 kilometri kā klasiskajam maratonam, ja precīzi izbrauc visus līkumus.  Dabā sanāks nedaudz vairāk. 

Papildus airēšanai maratonā ir arī orientēšanās disciplīna. Būs gan ar laivu apmeklējami kontrolpunkti, gan arī vairāki orientēšanās posmi kājām. 

Maratona maršruts vedīs apkārt Jelgavas pilsētai un Ozolniekiem, laivojot pa 5 dažādām upēm (Driksa, Lielupe, Iecava, Velnagrāvis, Garoze).

Sākot ar 2013. gadu “Velnagrāvis” ir iekļauts Latvijas airēšanas maratonu kausa izcīņā.

❔ Kas ir Velnagrāvis?

www.zudusilatvija.lv raksta, ka Velnagrāvis ir ~ 100 gadus sena upe, kas radusies 19. gadsimta beigās savienojot Iecavu ar Garozes upi.

🏞Velnagrāvis ir unikāla Jelgavas apkārtnes upe ar smilšainiem krastiem, ievērojamu straumi, un tā vienīgā no vairāk kā 200 apvidus upēm tek dienvidu virzienā. Vizuāli Velnagrāvis ir līdzīgs Gaujai Igaunijas pierobežā, bet ir tikai 1,8 km garš un savieno Iecavu ar Garozes upi. Faktiski Iecavas ūdeņi aiztek pa Velnagrāvi līdz Garozes upei un Lielupei. Pēc Velnagrāvja Iecava kļūst 20-reiz šaurāka un veido airēšanas maratona grūtāko posmu.


🚩 Sacensību vieta un laiks

🛶 Airēšanas un 🧭 orientēšanās maratons “Velnagrāvis” notiks  Jelgavas apkārtnē, piektdien, 13. maijā. STARTS un FINIŠS atradīsies Pasta salā Jelgavā. 🌉

✅ No 9:00 Dalībnieku reģistrācija. Sacensību karšu, distances apraksta un inventāra saņemšana.

🚀 10:00 Kopējais STARTS visiem.

🏁 Finišs starta vietā no 16:00.  Ātrāk visticamāk nepaspēsiet.

⏱ Distance ir veicam 12 stundu kontrollaikā. Paredzams, ka ātrākie to veiks apmēram 6 stundās. Līdz 22:00 visi varētu būt finišā.

🍽 Ēdināšana no 17:00

🏆 Apbalvošana notiks kolīdz ir finišējušas attiecīgās grupas pirmās trīs komandas ar atzīmēm visos posmu kontrolpunktos. Paredzams, ka apbalvošana varētu notikt ap plkst.  18:00.

👨‍👩‍👦 Sacensību dalībnieki

Par sacensību dalībnieku var kļūt ikviens, kurš apzinās savas spējas veikt distanci, piekrīt šī Nolikuma noteikumiem un ir nokārtojis pieteikuma formalitātes. Dalībnieki, kas jaunāki par 18 gadiem, var piedalīties tikai vienā laivā ar kādu no saviem vecākiem vai to pilnvarotu pavadoni.

👨‍👩‍👦 Dalībnieku grupas un Laivu klases

Dalībnieku grupa ir tikai jauktā 2 līdz 3 cilvēku sastāvā. Tas nozīmē, ka komandā ir vismaz viena sieviete. Savukārt laivu klases ir divas:

CX – kanoe laivu klase (aira lāpsta kātam tikai vienā galā) ar jaukto komandu 2 – 3 cilvēku sastāvā.
KX – kajaku laivu klase ar jaukto komandu 2 – 3 cilvēku sastāvā. Kajaku klasē komanda var startēt arī ar vairākām laivām.

🌠 Izstāšanās.

🦥 Gadījumā, ja dalībnieks nolemj izstāties distances vidū, obligāti telefoniski jāpaziņo sacensību galvenajam tiesnesim (t. 267 61 807).

🚁 Par papildus samaksu (5 €) organizatori nodrošina dalībnieka un viņa laivas transportu uz starta/finiša vietu.

🏆  Sacensību vērtēšana un apbalvošana 🥇 🥈 🥉

❗️ Dalībnieku rezultāts tiks vērtēts vispirms pēc apmeklēto kontrolpunktu punktu summas un tad pēc distancē pavadītā laika. Distances kontrollaiks ir 12 stundas. Pēc tā beigām no savākto punktu summas tiks atskaitīts 1 punkts par katrām kavētām 3 min.

🥇Pirmā vieta katrā laivu klasē saņem Velnagrāvja kausu 🏆. Pirmās trīs vietas katrā laivu klasē tiek apbalvotas ar medaļām, diplomiem un piemiņas balvām. 🍬

🧸 Nepieciešamais inventārs

 • Pārtika un dzeramais ūdens
 • Piemērots apģērbs izkāpšanai krastā – krūmi, nātres.
 • Kompass.
 • Ūdensdrošs iepakojums mantām un telefonam.
 • Pirmās palīdzības komplekts  – ar ko nomazgāt (Comsi airesols vai ūdens); dezinficēt (Asept airesols, octenisept ziede, likopodija pulveris) un pārsiet brūci (plāksteri, pašlīpošā saite).

🚑 Palīdzība distancē

Sacensību dalībniekiem ir pienākums palīdzēt avarējušai komandai (apgāzta laiva, cietušā pārvietošana utt.), cik tas saistīts ar neatliekamas palīdzības sniegšanu. Laiks, kas iztērēts, sniedzot palīdzību cietušai komandai, tiks atskaitīts no distancē pavadītā laika.

⚖️ Dalībniekiem jāievēro

Jāievēro godīgas spēles principus.
Aizliegts atstāt distancē jebkāda veida atkritumus.
Par šo noteikumu neievērošanu komanda var tikt diskvalificēta.

13. Pušu atbildība

Sacensību dalībnieks, iesniedzot pieteikuma anketu, apliecina, ka piekrīt šajā Nolikumā noteiktajiem nosacījumiem, apņemas tos ievērot un apzinās savu atbildību par personīgo drošību distancē, neceļot pretenzijas pret sacensību organizatoriem par iespējamām traumām, kas var tikt gūtas pieredzes trūkuma, apstākļu nenovērtēšanas, paša dalībnieka vai citu sacensību dalībnieku nevērības dēļ.

Saskaņā ar Eiropas Palamenta un Padomes regulu (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas satu apstrādi un šādu datu brīvu apriti,  iesniedzot pieteikumu dalībnieks dod atļauju organizatoram: 

 • savu personas datu (vārds, uzvārds, dzimšanas gads) apkopošanai un publiskošanai sacensību “Velnagrāvis 2022” komandu sarakstā un rezultātos.
 • pasākuma laikā uzņemto fotogrāfiju un video materiālu publicēšanai sacensību mājas lapā Multisports.lv un Facebook.com.

 

📝 Kontakti

👨‍💼 AtisLuguzs
Multisports.lv pasākumu vadītājs:

📧 E-pasta adrese:
atis.luguzs@gmail.com

☎️ Saziņai lietotnē WhatsApp
t. +371 267 61 807

Pieteikšanās forma un dalības maksa

Pieteikties sacensībām var aizpildot šo pieteikuma formu.

  Laivas ekipāžas (komandas) nosaukums:

  Interneta lapa ko gribas reklamēt (bez http://):

  Bilde vai logo, ja ir (Max 1 mb):

  Komandas dalībnieki:

  #

  Vārds Uzvārds

  Dz.gads

  1.

  2.

  3.

  Komanda sastāv no 2 līdz 3 dalībniekiem

  Komandas kapteiņa e-pasts:

  Komandas kapteiņa tālr.nr.:

  Dalības maksa 1 dalībniekam ir:

  19 € piesakot komandu līdz 30. aprīlim 24:00.

  22 € piesakot komandu no 1. maija līdz 8. maijam 24:00.

  25 € piesakot komandu no 9. maija.

  Laivu klase:

  KX - jauktā kajaku komanda (2-3 dalībnieki),
  CX - jauktā kanoe komanda (2-3 dalībnieki).
  Laivu klases atšķiras pēc izmantoto airu veida - smailītē (kajakā) arē ar aira lāpstu kāta abos galos, kanoe laivā ar aira lāpstu vienā kāta galā. Ja ir vēlme braukt ar kanoe laivu, bet smailes airiem, tad tā skaitīsies smaiļu/kajaku (K) klase.

  Laivas noma: [select* laivas_noma first_as_label "Mums būs sava laiva" "kanoe laiva (atvērta augša, ar 3 soliņiem 24 €" "Smailīte "Vista" 2 vietīga 24 €"]

  Ieraksti captcha kodu:


  💶 Dalības maksa 1 dalībniekam ir:

  19 € piesakot komandu līdz 30. aprīlim 24:00.
  22 € piesakot komandu no 1. maija līdz 8. maijam 24:00.
  25 € piesakot komandu no 9. maija.

  💶 Dalības maksa maksājama vai nu sacensību rītā uz vietas skaidrā naudā vai ar bankas pārskaitījumu.

  💶 Dalības maska sedz maršruta sagatavošanu un karšu druku, tiesnešu darbu, ēdienu finišā, balvas un citus organizatoriskus izdevumus. 


  📧 Rekvizīti:

  Algenta IK
  Reģ. Nr.: 43602020079
  🏡 Adrese: Uzvaras iela 7-30, Jelgava LV-3001
  💶 Banka: AS “SEB banka”
  SWIFT (BIC): UNLALV2X
  Konts: LV 54 UNLA 005 000 963 0815


   

  Dalībnieki

  a5ce700f8a9eed30ae27ec111963d2df
  Atis Luguzs : 1977
  Marta Luguza : 2009
  :

  Bildes

  Dažādas bildes no iepriekšējiem gadiem

  Ieraksti komentāru:

  Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.